• ARISS - Amateur Radio on the ISS

    ARISS - Amateur Radio on the ISS

    Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
  • Łączność satelitarna w SP2ZIE

    Łączność satelitarna w SP2ZIE

    Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
  • Śledzenie ruchu statków - AIS

    Śledzenie ruchu statków - AIS

    Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
  • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

    Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

    Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Udział w zawodach

SP DX RTTY Contest 2020

Mimo pandemicznego czasu… a może właśnie z jego powodu po 2 latach przerwy postanowiliśmy wystartować w kolejnych zawodach SP DX RTTY Contest 2020. Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań (radio FT-950, wzmacniacz Ameritron, soft N1MM) oraz lokalizacji zapewniającej bezpieczeństwo septyczne (QTH Gołubie Kaszubskie), a także anteny typu HexBeam, Vertical GAP Tytan DX oraz dipole na niskie pasma wystartowaliśmy w okrojonym składzie. Warunki propagacyjne nie były euforyczne, choć pozwoliły nam na 418 łączności (QSO) z 138 krajami na 6 kontynentach. Dzięki temu znów zajęliśmy…. I miejsce (!!!) w kategorii MOSP (stacje polskie z wieloma operatorami).

Czytaj dalej

SP DX RTTY Contest 2017

Kolejny rok i kolejny start w zawodach SPDX RTTY 2017. Wzorem lat poprzednich skorzystaliśmy ze sprawdzonej konfiguracji sprzętowej: FT-950, wzmacniacz Ameritron, soft N1MM i anteny A4S i Windom. Znów wystartowaliśmy w kategorii MO SP (wielu operatorów, jedno radio, stacja krajowa). Warunki propagacyjne były mizerne, co umożliwiało robienie łączności głównie na niskich pasmach, tj, 3,5 MHz, 7MHz i 14 MHz. W paśmie 15m (21 MHz) zrobiliśmy bardzo mało łączności, zaś w paśmie 28MHz ani jednej. Mimo to zaliczyliśmy 355 łączności z 6 kontynentami uzyskując 128 mnożników. To dało nam łącznie 1 410 816 punktów i …. I pierwsze miejsce!!!

Czytaj dalej

SPDX RTTY Contest 2016

W tym roku ponownie postanowiliśmy wziąć udział w największych krajowych zawodach radiowych rozgrywanych emisjami cyfrowymi, czyli SPDX RTTY Contest 2016. Wcześniej w kolejnych latach startując w kategorii MOSP poprawialiśmy swoje wyniki (2014 – IV miejsce w Polsce, 2015 – III miejsce w Polsce,) więc liczyliśmy na kolejny dobry wynik. Jednak zawody zakończyliśmy niezwykle zaskoczeni, ale o tym w dalszej części.

Czytaj dalej

SP DX RTTY Contest 2015

Zachęceni wynikami poprzednich zawodów i w tym roku (2015) postanowiliśmy spróbować swoich sił w rywalizacji na falach eteru. Podobnie jak w roku poprzednim wybór padł na zawody SP DX RTTY Contest 2015. Mimo niezbyt rozbudowanych systemów antenowych, ponownie (jak w CQ WW RTTY 2014) na miejsce startu wybraliśmy nasz klub. Również zestaw urządzeń radiowych postanowiliśmy powielić (w końcu nie zmienia się mistrzowskiego składu  ;-), a w CQ WW RTTY 2014 uzyskanie II miejsca w Polsce nie jest bez znaczenia). Tak więc w dniu 25 kwietnia 2015 roku wystartowaliśmy w składzie: Robert  SQ2WHH, Jędrzej SQ2DK, Darek SP2HQY.

Czytaj dalej

CQ WW RTTY 2014

Apetyt rośnie w miarę jedzenia… po zajęciu 4 miejsca w 24 godzinnych zawodach SP DX RTTY 2014 postanowiliśmy spróbować swoich sił w zawodach większego kalibru, czyli 48 godzinnych. Wybór padł na zawody CQ WW RTTY 2014. Zawody na tym poziomie wymagają znacznie większego wysiłku jak i odpowiednich przygotowań. Zatem planowanie zaczęliśmy … dopiero we wrześniu. Nie mniej przygotowania udało się zakończyć na czas. Małe przemeblowanie pomieszczenia radiostacji, montaż anteny na dolne pasma oraz przebudowa systemu okablowania fiderów antenowych, a także wyposażenie stacji we wzmacniacz dopełniło dzieła.

Czytaj dalej

SP DX RTTY Contest 2014

Mimo, że nie jesteśmy contestmenami, ani nie mamy inklinacji do częstych startów w zawodach radioamatorskich, w tym roku postanowiliśmy spróbować swoich sił i na tym polu.

Jako, że i okazja dodatkowo zdarzyła się przednia doszliśmy do wniosku, że warto połączyć przyjemne z pożytecznym i tak pojawił się pomysł stacji SN30R.

Wystartowaliśmy więc w zawodach SP DX RTTY Contest 2014, pod znakiem okolicznościowym SN30R, jako stacja pracująca z okazji 30-lecia Polskiego Klubu Radiovideografii (PK RVG). Warto tez dodać, że zawody SP DX RTTY Contest obchodziły swoje 20-lecie.

Zdjęcia z naszego startu w zawodach znajdziecie w naszej galerii.

Czytaj dalej


Przemienniki

Propagacja