• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Aktualności

Awaria serwera

 W najmniej sprzyjających okolicznościach serwer udostępniający naszą stronę został wyłączony z przyczyn od nas niezależnych. O wyłączeniu nie zostaliśmy powiadomieni z wyprzedzeniem, dlatego tez nie udało się przenieść strony na inny serwer. Obecnie czynimy starania by przywrócić dane z kopii zapasowych, ale wszystko wskazuje, iż z powodu sezonu świąteczno-noworocznego będzie to możliwe dopiero po Nowym Roku.
 W związku z powyższym strona będzie przez kilka dni funkcjonować w mocno okrojonej formie, udostępniając jedynie najbardziej aktualne wiadomości w formie skróconych komunikatów.
 Dobrze jest, jeśli można w złej wiadomości znaleźć jakąś dobrą stronę. Tak jest i w tym przypadku. Kolejna awaria serwera należącego do Akademii Morskiej spowodowała, iż utrzymanie strony powierzamy jednej z najbardziej znanych firm hostingowych w Polsce i samodzielnie będziemy utrzymywać domenę o prostej do zapamiętania nazwie - sp2zie.pl.
 Proszę, zatem osoby zainteresowane przeglądaniem artykułów archiwalnych o wizytę w nieco późniejszym terminie i przepraszam za ewentualne kłopoty.

Z poważaniem
Michał Lewczuk, SP2XDM


Przemienniki

Propagacja