• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Aktualności

Ruszają przygotowania do TALL SHIPS' RACES on the AIR Gdynia 2009

 W dniu 07-03-2009 r. na naszym sobotnim spotkaniu oddziałowym Pomorskiego Związku Krótkofalowców OT9, nasz klub oficjalnie zaprezentował program aktywności eterowej podczas największej operacji żeglarskiej TALL SHIPS' RACES Gdynia 2009. Impreza ta w tym roku rozpoczyna się w Gdyni w dniach od 2 do 5 lipca 2009 r. Inicjatorem akcji podobnie, jak podczas ostatniej tego typu imprezy w roku 2003 jest nasz kolega Dariusz SP2HQY. A nasz klub SP2ZIE oficjalnie zajmuje się organizacją aktywności eterowej oraz jest organizatorem zawodów z tej okazji, stacja okolicznościowa będzie słyszana na pasmach eteru w tym roku pod znakiem SQ0OSG lub SN2009TSR.

Przemienniki

Propagacja