• ARISS - Amateur Radio on the ISS

  ARISS - Amateur Radio on the ISS

  Od wielu lat uczestniczymy w programie ARISS. Przeprowadziliśmy już wiele łączności ze stacją ISS z naszego klubu, a także z Czytaj dalej
 • Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Łączność satelitarna w SP2ZIE

  Zajmujemy się nasłuchem sond kosmicznych, a także odbiorem danych z satelitów, sond meteorologicznych... Czytaj dalej
 • Śledzenie ruchu statków - AIS

  Śledzenie ruchu statków - AIS

  Zajmujemy się tematami związanymi z zastosowaniem radiokomunikacji w bezpieczeństwie żeglugi. Czytaj dalej
 • Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Przemiennik 2m FM Gdynia-Oksywie - SR2Z

  Członkowie naszego klubu biorą udział w budowie przemienników radioamatorskich nich jest SR2Z, zlokalizowany na obiekcie Emitel RkCN Gdynia-Oksywie. Czytaj dalej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Aktualności

Pierwszy w SP CubeSAT Workshop, Gdynia 22-24 maja 2009

 W dniach od 22 do 24 maja 2009 roku w Gdyni odbył się Pierwszy w Polsce CubeSAT WorkShop. Organizatorem tego spotkania był klub SP2ZIE wraz z Naukowym Kołem Radioelektroniki Akademii Morskiej w Gdyni. Na spotkanie zjechali zainteresowani z całej Polski w sumie 20 osób. Koledzy z Politechniki Warszawskiej - konstruktorzy pierwszego polskiego CubeSAT'a PW-SAT, z Politechniki Wrocławskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa, z Uniwersytetu Adama Mickiewicza z Poznania oraz Akademii Morskiej z Gdyni.
Z naszej strony w spotkaniou wzieli udział Darek SP2HQY, Krystian SQ2KL i Roman SQ2RH. Więcej szczegółów tego owocnego spotkania już wkrótce. W naszej galerii fotograficznej można zobaczyć kilka zrobionych podczas tego spotaknia zdjęć.

Przemienniki

Propagacja